|
Piłkarska reprezentacja Chorwacji w poniedziałkowe popołudnie dotarła do Belgii. Podopieczni Slavena Bilicia zmierzą się w środowy wieczór w towarzyskim meczu z tą reprezentacją w stolicy kraju - Brukseli. Wśród kadrowiczów brakuje kontuzjowanego Mladena Petricia z Hamburgera SV, a także kapitana drużyny Darijo Srny.
W wieczornym treningu w Belgii wzięli wszyscy piłkarze, prócz Dario Kneževicia. Piłkarz AS Livorno Calcio nie jest jeszcze w pełni sił, jednak jego występ nie jest zagrożony. Na zgrupowane nie dotarł jeszcze zawodnik Szachtara Donieck - Darijo Srna - kapitan reprezentacji - który z powodów "technicznych" nie mógł dolecieć w poniedziałek do Brukseli. Zajęcia z drużyną rozpoczenie od wtorku.
Całe spotkanie w barwach Hamburgera SV w niedzielnym pojedynku z Bayernem Monachium rozegrał Mladen Petrić, jednak snajper Die Rothosen doznał w nim kontuzji i nie mógł zjawić się na zgrupowaniu kadry.
Ekipa Slavena Bilicia trenowała razem pierwszy raz od trzech i pół miesiąca, wówczas gdy grali ostatnie towarzyskie spotkanie z Lichtensteinem, wygrane przez Chorwację przed własną publicznością aż 5:0, które zakończyło reprezentacyjny rok 2009.
Bilić w pierwszym treningu dał odpocząć piłkarzom, którzy swoje mecze ligowe rozgrywali w niedzielę. Lekki trening zatem odbywali Subasić, Olić i Pranjić. Pozostali, czyli m.in. Runje, Modrić, Krajncar, Corluka, Mandzukić, Gabrić, Cale czy Eduardo trenowali na pełnych obrotach.
Reprezentacja Chorwacji w środowy wieczór zmierzy się w towarzyskim meczu z reprezentacją Belgii w Brukseli.
 |